Jakuzi

"Suyun Gücüyle Rahatlamak..."

Jakuzi, sıcak su etkisiyle damar sisteminde genişleme nedeniyle kişide rahatlama yaratır. Suyun kaldırma kuvveti etkisiyle omurga ve eklem sistemi üzerine binen yük azalır. Değişik noktalardan su tazyiği olması sebebiyle cilt altı kan dolaşımını artırır ve canlılık sağlar.

Jakuzinin keyif verici etkisinin yanı sıra insan vücudu için faydalı olan birçok olumlu özelliği bulunmaktadır. Kan dolaşımını düzenler, kan dolaşımını hızlandırırken, vücutta doğan toksinleri deri aracılığı ile dışarı atılmasına katkı sağlar. Aynı zamanda deriye kadar uzanan sinir uçlarının uyarılması sonucu bazı ağrıların dinmesine, günlük yaşamın geriliminden uzaklaşmanıza yardımcı olur. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Romatizmal hastalıkların iyileşmesine yardım eder. Kasları yumuşatıp gevşetir. Ayrıca sportif aktivitelerden sonra veya stresli ve yorucu bir günün sonunda hi dromasaj, insan vücudunun eski dinamizmini kazanmasında çok önemli rol oynamakta ve zihinsel rahatlama sağlamaktadır.

Spor gibi bedensel çalışmalardan sonra yorulan ve sertleşen adale yapısındaki spazmları giderir. Kemik ve eklemlerdeki ağrıları alır. Vücudun dinamizminin yenilenmesini sağlar. Adeta bünyeye enerji şarj eder. Beyin yorgunluğu, zihinsel yorgunluk, stres gibi ağır iş temposunun sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkilerini yok eder, zindelik verir. Vücuttaki aşırı elektrik yükünü alır, rahatlama sağlar. Gerginlik ya da geceleri uyku bozuklukları gibi depresif problemlerin atılmasında iyileştirici etki yapar. Yağların eritilip vücudun forma girmesine, derinin ve cilt dokusunun pürüzsüzleşmesine, sebep olur.

Top